8 października 2011 roku uczniowie kl. III, IV i V pod opieką p. B. Ostaszewskiej uczestniczyli w wycieczce autokarowo-pieszej turystyki kwalifikowanej na trasie: Wisła Czarne - Schronisko Przysłop - Stecówka - Przełęcz Szarcula - Zameczek - Wisła Czarne.

Tym razem pogoda się do nas nie uśmiechnęła. Było zimno, mglisto i deszczowo. Mimo to w dobrych humorach przemierzaliśmy szlaki Beskidu Zachodniego. Dzieci zbierały pierwsze pkt GOT na popularną górską odznakę turystyczną. Kasia Perczak z kl. IV taką odznakę już ma! Teraz zbiera pkt na odznakę małą brązową.
Po drodze widzieliśmy "Zameczek" - dom, w którym wypoczywa prezydent RP Bronisław Komorowski, "Leśną chatę" z wypchanymi zwierzętami zamieszkującymi Beskidy, mnóstwo przepięknych widoków oraz pierwszy tej jesieni śnieg!
Późnym wieczorem zmęczeni, zmoknięci, ale zadowoleni wróciliśmy do Częstochowy.

Fotografie i tekst: Beata Ostaszewska