Dnia 16 września 2011 roku uroczyście obchodziliśmy w szkole Dzień Patrona - św. Stanisława Kostki. Uroczystości przygotowały pp. Anna Janik, Anna Kwec i s. Krystyna Żebrowska.

Świętowanie rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Judy Tadeusza. Po przyjściu do szkoły, o godz. 10-tej obejrzeliśmy prezentację multimedialną o życiu św. Stanisława Kostki. Informacje z prezentacji przydały się uczestnikom konkursu o św. Stanisławie, który wnet się rozpoczął. Wzięły w nim udział reprezentacje klas III-VI. Pytania były bardzo trudne ale uczestnicy, ku zaskoczeniu wszystkich, doskonale odpowiadali. Rywalizację wygrała klasa VI. Zwycięzcy i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i drobne upominki.

Kolejnym konkursem był konkurs śpiewaczy. Poszczególne klasy III-VI prezentowały się w chóralnym śpiewaniu hymnu szkoły. Zwyciężyła klasa III.

W dalszej części naszej uroczystości odbyło się wręczenie nagród uczniom, którzy zajęli najlepsze miejsca w szkolnym konkursie plastycznym "Św. Stanisław Kostka". Na zakończenie wszyscy mogli obejrzeć prezentację multimedialną o historii naszej szkoły.

Fotografie i tekst: Tomasz Nogaj