3 czerwca 2011 roku p. A. Kwec we współpracy z p. I. Mirczak-Zajac zorganizowały międzyszkolny konkurs czytelniczy pt. "Na wakacje do Hogwartu".

Jego celem była popularyzacja współczesnej literatury młodzieżowej oraz rozbudzenie motywacji do czytania książek spoza kanonu lektur szkolnych. W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV-VI. Wykazywali się oni znajomością wszystkich tomów opowieści o Harrym Potterze.

Konkurs został przeprowadzony w formie turnieju trzyosobowych drużyn. Zadaniem uczestników było m.in. rozwiązywanie testu składającego się z pytań otwartych i zamkniętych oraz przygotowanie stroju zgodnego z modą panującą w świecie magii i prezentacja wybranego przez siebie bohatera książek o Harrym Potterze.

Zaciętej walce o punkty towarzyszyła dobra zabawa: rozpoznawano rekwizyty, odpowiadano na wylosowane pytania, układano rozsypanki wyrazowe, rozpoznawano fragmenty książek i filmów o Harrym Potterze. Zdobywano też punkty rzutami lotką do tarczy. Tak więc uczestnicy konkursu musieli wykazać się różnorodnymi umiejętnościami.

Największą ilość punktów zdobyła i zajęła I miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 48

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 53

a IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

Fotografie: Anna Kwec, Iwona Mirczak-Zając

Tekst: Anna Kwec