Dnia 20 maja 2011 roku uczniowie klas I i II wraz z wychowawcami - pp. M. Kacprzak i I. Radziejewską - uczestniczyli w wycieczce do Jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Specjalnie dla nich odbył się pokaz sprzętu gaśniczo-ratunkowego.

Omówiono zasady postępowania w przypadku powstania pożaru, zagrożenia klęskami żywiołowymi. "Lekcja" w Straży miała na celu zapoznanie uczniów ze sprzętem ratowniczym oraz pracą strażaka. O tym niebezpiecznym zawodzie opowiadali nam strażacy. Przyjrzeliśmy się też dokładnie wnętrzu strażackiego garażu. Atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego oraz wejścia do wozu strażackiego. Spotkanie zakończyliśmy przypomnieniem numerów alarmowych, niezbędnych w sytuacji zagrożenia. Po godzinnej lekcji, z uśmiechami na twarzach wóciliśmy na łono utęsknionej szkoły.

Tekst i fotografie: Monika Kacprzak