maj/czerwiec 1996

Do Szczawnicy wyjechały 3 klasy: III c (wych. p. Iwona Chałaszczyk), IV a (wych. p. Halina Kowalczyk, V a (wych. p. Janina Maślanka). Dodatkową opiekę stanowili: p. Lidia Pigulska i p. dyr. Tomasz Nogaj. Był to najliczniejszy wyjazd na "zieloną szkolę" w dotychczasowej historii naszej szkoły. Uczniowie mieszkali w dwóch pensjonatach położonych naprzeciw siebie.

Każdy dzień pobytu zaczynał się od pobudki i gimnastyki porannej na dworze. Potem był przemarsz do pijalni wód na porcję wody mineralnej. Po śniadaniu odbywały się zajęcia lekcyjne - w budynkach pensjonatów, w których mieszkali uczniowie lub w terenie. Przed obiadem wszyscy udawali się do Zakładu Przyrodoleczniczego na zabiegi lecznicze (inhalacje, płukania i inne). Po obiedzie odbywały się zajęcia na basenie i w siłowni. Potem były jeszcze lekcje w pensjonatach. Przed kolacją wszyscy udawali się do pijalni wód na drugą porcję wody mineralnej. Po kolacji był czas wolny, czasami spacer lub dyskoteka.

Uczniowie odbyli wiele interesujących wycieczek: spływ Dunajcem, do Wąwozu Homole, w okolice Szczawnicy (na Bryjarkę, Palenicę i inne wzgórza okalające uzdrowisko). Kilka razy z uwagą słuchali koncertów muzycznych w parku zdrojowym.

Na krótko przed końcem pobytu zaczęła się epidemia szkarlatyny, którą to chorobę przywieźli uczniowie ze sobą z Częstochowy. Ponieważ wszyscy od początku pobytu w Szczawnicy byli pod troskliwą opieką lekarza uzdrowiskowego, epidemia była pod kontrolą. Po niektórych chorych uczniów przyjechali rodzice by ich zabrać wcześniej do domu. Mimo to, cały pobyt był bardzo udany, pełen różnych atrakcji. Pogoda była przepiękna, klimat leczniczy, humory dopisały. Wszyscy wrócili wypoczęci i uśmiechnięci. A poniższe zdjęcia niech będą dowodem i pamiątką wspaniale przeżytych wspólnie chwil.

Fotografie: Iwona Chałaszczyk, Halina Kowalczyk, Tomasz Nogaj
Opracowanie i tekst: Tomasz Nogaj