Pracownia informatyczna

Szkolna pracownia informatyczna została uroczyście otwarta we wrześniu 2000 roku. Komputery mają połączenie z internetem. Salą opiekują się: pp. Małgorzata Sypek i Tomasz Nogaj.

Co dobrego o sali komputerowej i zajęciach w niej prowadzonych mówią uczniowie?

(Sonda przeprowadzona w czerwcu 2007 roku)

Banasik Karolina (kl.IV):

Nasza sala komputerowa jest fajna. Mamy internet i fajne gry. (...) Nauczyłam się na tych komputerach dużo fajnych rzeczy. Chciałabym, żeby doszły 2 komputery. Mogli by też zmienić komputery.

Boral Karolina (kl.IV): Myślę, że sala jest dobra i jest coraz więcej komputerów i może jeszcze być więcej jeżeli będziemy działać. Lekcje z informatyki są przyjemne, a czasem nieprzyjemne, ponieważ koleżanki zachowują się bardzo nieprzyjemnie. Ale jest bardzo fajna lekcja.

Hatala Karolina (kl.IV): Klasa informatyczna jest bardzo fajna. Nauczyłam się przez ćwiczenia np. pisania i rysowania.

Kasprzyk Karolina (kl.V): Nasza sala komputerowa jest bardzo fajna. Zajęcia są bardzo ciekawe i wiele się z nich nauczyłam. Sala jest duża i prawie każdy jest przydzielony do swojego komputera.

Kaźmierczak Jakub (kl.V): Sala komputerowa jest nawet fajna. Jest dużo komputerów. Zajęcia informatyczne są fajne xD. Przydało by się więcej komputerów.

Kluczna Agnieszka (kl.V): Sala komputerowa jest ładna. Mamy dużo komputerów, dzięki czemu lepiej się pracuje. W tym roku nauczyłam się bardzo dużo, a myślałam, że wszystko wiem. Ciekawie były prowadzone lekcje.

Kluczna Karolina (kl.V): Zajęcia z informatyki są bardzo fajne. (...) Jeżeli chodzi o salę komputerową to komputery są w porządku tylko ściany trochę ponure.

Kowalczyk Katarzyna (kl.IV): W sali komputerowej jest bardzo przyjemnie. (...) Podoba mi się to, że każdy uczeń ma swój komputer.

Legodzińska Joanna (kl.V): Nareszcie na informatyce się czegoś nauczyłam! Jest dużo komputerów, więc prawie każdy może siedzieć osobno. (...)

Owczarek Marta (kl.IV): Sala komputerowa jest przyjemna a informatyka też jest super. Lubię na informatyce lekcje działania w programach tekstowych i graficznych. Lubię grać na internecie, ponieważ jest fajny. A najbardziej lubię grać na szkolnej stronie w ping-ponga.

Paszkiewicz Anna (kl.V): Na lekcji informatyki są fajne zajęcia. Można się dużo nauczyć.

Patyk Klaudia (kl.IV): Moja opinia jest bardziej pozytywna niż negatywna, ponieważ jak jest trochę lekcji, to na koniec można włączyć jakąś grę albo internet. Bardzo lubię chodzić na informatykę, bo się dużo uczę o komputerze.

Przybynowska Dominika (kl.IV): Bardzo lubię informatykę, ponieważ bardzo te umiejętności mi się przydają w domu. Sala informatyczna jest fajna, bo mamy fajne komputery, chociaż jeszcze niektóre osoby siedzą razem. (...)

Służalec Marta (kl.V): Nasza klasa komputerowa jest duża (...). Chciała bym, żeby nasze komputery były trochę szybsze, aby lekcje informatyki były dłuższe. Zajęcia są fajne i myślę, że w przyszłym roku będą bardzo podobne.

Sołtysiak Margerita (kl.V): Jest dużo komputerów, nasza praca dzięki temu staje się szybsza i można  się nauczyć dużo fajnych i ciekawych rzeczy. (...)

Sułecka Marta (kl.IV): Chciałabym, żeby pracownia komputerowa była ładniejsza, żeby ściana była niebieska, komputerów więcej, głośniki większe, klawiatury ładniejsze.

Szota Patrycja (kl.IV): U nas w sali komputerowej jest 12 komputerów i dzięki nim jest nam łatwiej się uczyć.

Szymczyk Marzena (kl.IV): Sala komputerowa ma trzynaście komputerów. Sala jest bardzo wspaniała. (...) Bardzo lubię tą salę. Chwile w tej sali są miłe.

Tarnowska Angelika (kl.V): Ja z naszej sali komputerowej jestem bardzo zadowolona. Mówimy o rzeczach, które mogą nam się przydać w przyszłości. Jest też czas, w którym można wejść na własne stronki. Można też wypocząć - jest tu cisza i spokój, wszystko jest zadbane. Krzesełka też są niczego sobie. Ja się w tej sali bardzo dobrze czuję. Każdy współpracuje razem. Moim zdaniem nic już nie trzeba zmieniać. :)

Tatara Martyna (kl.V): Sala informatyczna jest super. Nie ma tak dużo nauki, lecz jest dużo zabawy. W tej sali można się wiele nauczyć (dowiedzieć o komputerach lub o internecie). W sali komputerowej jest bardzo fajnie.

van Rijn Piotr (kl.V): Moim zdaniem zajęcia informatyki są super. (...) Nie mam żadnych uwag do zajęć informatycznych.

Zug Natalia (kl.IV): Sala informatyczna jest fajna. Szkoda, że nie ma tu 14 komputerów. Informatyka jest fajna. Pan jest śmieszny. Dobrze, że jest tu internet. Sala ma bardzo ładne kwiaty.

Opracowanie i fotografie: Tomasz Nogaj