Biblioteka i czytelnia

Biblioteka to ważne miejsce w szkole. Z zasobów biblioteki korzystają uczniowie klas 0-VI, nauczyciele i rodzice. Tu można wypożyczyć lektury szkolne i wiele innych ciekawych książek dla dzieci i młodzieży. W czytelni można przejrzeć dziecięcą i młodzieżową prasę, poszperać w encyklopediach i słownikach, poznać ciekawe informacje w atlasach i albumach. W bibliotece szkolnej znajduje  się kolekcja płyt CD, DVD z filmami i programami edukacyjnymi, które nauczyciele wykorzystują na lekcjach. Pracownicy szkoły oraz rodzice mogą tutaj zapoznać się z aktami prawnymi dotyczącymi działalności naszej szkoły. Każdy jest tu mile widziany i z przyjemnością obsługiwany.

Biblioteka szkolna organizuje imprezy i konkursy czytelnicze (Dzień Pluszowego Misia, uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych, międzyszkolny konkurs "W magicznym świecie Harrego Pottera"). Okazjonalnie uczniowie i nauczyciele mogą w bibliotece zaopatrywać się w różnorodne pozycje literatury z Księgarni Tania Książka, po atrakcyjnej cenie.

Biblioteką szkolną od wielu lat opiekuje się p. Anna Kwec. Biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w wyznaczonych godzinach.

Fotografie: Anna Kwec, Tomasz Nogaj