SPORTOWA  HISTORIA  SZKOŁY W SKRÓCIE

 

Rok szkolny

Nauczyciel WF/Opiekun SKS

Ważniejsze osiągnięcia

1960/61

Binert Ignacy

- II miejsce w rozgrywkach międzyszkolnych w piłkę nożną zorganizowanych przez K.S. Victoria Częstochowa

1961/62

Binert Ignacy

- II miejsce w rozgrywkach piłki ręcznej o mistrzostwo Szkół    Podstawowych w ramach Ligii Szkolnej

- Uczniowie: „Dwukrotnie reprezentowali szkołę na zawodach wojewódzkich”

1962/63

Binert Ignacy

- I miejsce w zawodach piłki ręcznej dziewcząt szkół podstawowych m. Częstochowy

1964/65

Zimnoch Janusz

- IV miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w „Złotym Krążku”

1966/67

Zimnoch Janusz

- I miejsce w zawodach piłki koszykowej chłopców Letnich Igrzysk Sportowych młodzieży szkolnej szkół podstawowych m. Częstochowy

- II miejsce w trójboju sztafetowym w ramach Harcerskiej Olimpiady Sportowej

- II miejsce w sportowym współzawodnictwie międzyszkolnym w roku 1966/67

- V miejsce w „Błękitnej Sztafecie” Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

- V miejsce w „Złotym Krążku” Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

1967/68

Zimnoch Janusz

- I miejsce w XIII Zawodach Czwórboju Przyjaźni w kategorii dzieci starszych m. Częstochowy

- I miejsce w biegach rozstawnych dziewcząt im. J. Kusocińskiego

- I miejsce w biegach rozstawnych chłopców im. J. Kusocińskiego

- I miejsce w łącznej punktacji Biegów rozstawnych im. J. Kusocińskiego

- I miejsce w piłce ręcznej dziewcząt III Letnich Igrzysk Młodzieży Szkolnej m. Częstochowy

- II miejsce w Wiosennych Biegach Przełajowych m. Częstochowy

- II miejsce w punktacji ogólnej dziewcząt III Letnich Igrzysk Młodzieży Szkolnej m. Częstochowy

- III miejsce w XIII Zawodach Czwórboju Przyjaźni w kategorii dzieci młodszych m. Częstochowy

- III miejsce w III Letnich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej m. Częstochowy

- IV miejsce w Okręgowych Zawodach Lekkoatletycznego Czwórboju o Puchar Redakcji „Świat Młodych”

- IV miejsce w Biegach Rozstawnych w zawodach wojewódzkich

-  IV miejsce w „Złotym Krążku” w zawodach wojewódzkich

1968/69

Zimnoch Janusz

- I miejsce w Miejskich Zawodach SZS w lekkiej atletyce dziewcząt – jesień 1968

- I miejsce zespołowo w LA o mistrzostwo Częstochowy

- I miejsce w zawodach l.a. dziewcząt III Letnich Igrzysk Młodzieży Szkolnej m. Częstochowy

- I miejsce w zawodach halowych LA z okazji 24 Rocznicy Wyzwolenia Częstochowy

- Bogumiła Kulik – I miejsce w biegu na 100 m z wynikiem 13,5 sek. na Miejskich Mistrzostwach L.A. Szkół Podstawowych Częstochowy

- II miejsce w Miejskich Zawodach SZS w lekkiej atletyce chłopców – jesień 1968

- II miejsce w piłce ręcznej chłopców

- II miejsce w piłce ręcznej dziewcząt

1969/70

Zimnoch Janusz, Furmański Wacław

- I miejsce w jeździe szybkiej na łyżwach

- I miejsce w „Złotym Krążku”

- I miejsce w „Błękitnej Sztafecie”

- I miejsce w sportach zimowych

- II miejsce w Koszykówce Dziewcząt

- II miejsce w jeździe szybkiej dziewcząt

- III miejsce w biegach przełajowych

1971/72

Zimnoch Janusz,

- I miejsce w rozgrywkach piłki ręcznej dziewcząt

- II miejsce w zawodach jazdy szybkiej na lodzie dziewcząt w ramach Zimowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej m. Częstochowy

- II miejsce w Miejskich Igrzyskach Czwórboju Przyjaźni szkół podstawowych m. Częstochowy

1972/73

Mleczak Jadwiga

- złoty medal Jerzy Chmielecki w skoku w dal (6,75 m) na VII Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

- II miejsce w biegach sztafetowych chłopców

- II miejsce w finale czwórboju LA

- IV miejsce w biegach sztafetowych dziewcząt

1977/78

Pietras Anna

- III miejsce w zawodach wojewódzkich w mini koszykówce dziewcząt

- III miejsce w piłce ręcznej kl. VI

- IV miejsce w jeździe szybkiej na lodzie

1978/79

Policzkiewicz Elżbieta, Tomza Zbigniew

- I miejsce w Mistrzostwach Częstochowy w piłce ręcznej dziewcząt kl. VIII

- II miejsce w piłce ręcznej dziewcząt kl. VII

- IV miejsce w finale wojewódzkim piłki ręcznej kl. VIII dziewcząt

- IV miejsce w Mistrzostwach Częstochowy w piłce ręcznej dziewcząt kl. V

1980/81

Tomza Zbigniew

- Kubacik Bożena – II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Częstochowskiego w RINGO

- IV miejsce w czwórboju LA chłopców

- IV miejsce w trójboju LA chłopców

1982/83

Tomza Zbigniew, Nogaj Tomasz

- II miejsce w miejskich zawodach LA

- IV miejsce w wojewódzkich zawodach LA

1984/85

Tomza Zbigniew, Nogaj Tomasz

- IV miejsce w piłce ręcznej chłopców m. Częstochowy

1985/86

Tomza Zbigniew, Nogaj Tomasz

- IV miejsce w piłce ręcznej chłopców m. Częstochowy

1986/87

Tomza Zbigniew, Nogaj Tomasz

- III miejsce w Igrzyskach Miejskich w piłce ręcznej chłopców w roku szkolnym 1986/87

- III miejsce w mistrzostwach Częstochowy w mini piłce ręcznej chłopców w roku szkolnym 1986/87

- IV miejsce w mistrzostwach Częstochowy w piłce ręcznej chłopców

- IV miejsce Iwona Antas w mistrzostwach Częstochowy w szachach

- IX miejsce Iwona Antas w wojewódzkim finale szachów

- XII miejsce Iwona Antas w mistrzostwach Śląska w szachach

1987/88

Tomza Zbigniew, Nogaj Tomasz

- IV miejsce w mini piłce ręcznej chłopców

1988/89

Tomza Zbigniew, Nogaj Tomasz

V miejsce w mistrzostwach Częstochowy w mini piłce ręcznej chłopców

1992/93

Bieć Marek, Nogaj Tomasz

- II miejsce Ślęzak Karol w Trójboju LA

1993/94

Bieć Marek, Nogaj Tomasz

- II miejsce Michał Turek w pchnięciu kulą w Mistrzostwach Młodzików w LA

- VI miejsce w Finale Mini Koszykówki dziewcząt klas V-VI zorganizowanym z okazji 100-lecia Sportu Częstochowskiego

1995/96

Bieć Marek, Nogaj Tomasz

- I miejsce w Miejskich Igrzyskach Sportowych Szkół Podstawowych w koszykówce chłopców

1996/97

Ceglarek Renata, Bieć Marek, Nogaj Tomasz

- VI miejsce w Finale Turnieju Koszykówki Chłopców o Mistrzostwo Dzielnicowych Ośrodków Sportu Szkolnego

1997/98

Ceglarek Renata, Bieć Marek, Nogaj Tomasz

- VIII miejsce w czwórboju LA chłopców

1999/2000

Ceglarek Renata, Bieć Marek, Nogaj Tomasz

- I miejsce Papis Piotr w czwórboju LA w Igrzyskach Miejskich

- I miejsce Papis Piotr w czwórboju LA w zawodach rejonowych

- II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w czwórboju LA chłopców w zawodach rejonowych

- II miejsce Rafał Kweczke w biegu na 100 m w Indywidualnych Zawodach LA w Mistrzostwach Miasta Częstochowy

- III miejsce Kleszczewski Paweł w biegu na 100 m w Indywidualnych Zawodach LA w Mistrzostwach Miasta Częstochowy

- III miejsce w Igrzyskach Miejskich w czwórboju LA chłopców

- III miejsce Lechowicz Sebastian w czwórboju LA w zawodach rejonowych

 - III miejsce w Igrzyskach Miejskich w tenisie stołowym dziewcząt klas VIII

- IV miejsce Pohorecka Aleksandra w tenisie stołowym dziewcząt w Szkolnych Igrzyskach Młodzieży

- V miejsce w Finale Ogólnomiejskim Dzielnicowych Ośrodków Sportu Szkolnego w piłce nożnej chłopców kl. V i młodszych

2000/01

Bieć Marek, Nogaj Tomasz

- VII miejsce w mini piłce nożnej w Miejskich Igrzyskach Sportowych

2002/03

Nogaj Tomasz

- II miejsce Sobol Maciej w Halowych Mistrzostwach Częstochowy w LA w trójskoku z miejsca

- III miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w czwórboju LA chłopców w zawodach rejonowych

- VI miejsce w czwórboju LA chłopców w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

2003/04

Nogaj Tomasz

- I miejsce Będkowski Mateusz w czwórboju LA w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

- I miejsce Będkowski Mateusz w Halowych Mistrzostwach Częstochowy w LA w rzucie piłką lekarską 3 kg

- IV miejsce Stala Katarzyna w Halowych Mistrzostwach Częstochowy w LA w trójskoku z miejsca

- V miejsce w czwórboju LA chłopców w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

- VI miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców

2004/05

Nogaj Tomasz

- III miejsce Dudkiewicz Karolina w IV Otwartych Mistrzostwach Częstochowy UKS-ów w Judo w    kategorii  24 kg

- IV miejsce - Rybak Jakub - w Halowych Mistrzostwach Częstochowy w LA w rzucie piłką lekarską 3 kg

- VI miejsce w Miejskich Igrzyskach w mini piłce nożnej dziewcząt

- VIII miejsce w czwórboju LA chłopców w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

- IX miejsce w czwórboju LA dziewcząt w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

2005/06

Nogaj Tomasz

- II miejsce - Marta Kupis  -w IV edycji Mistrzostw Jurajskiej Ligi Rowerowej w sezonie 2005/2006 w kategorii dziewcząt klas V-VI

- III miejsce - Kamila Szulc  - w trójskoku z miejsca w Halowych Mistrzostwach Częstochowy w LA

- VI miejsce w Miejskich Igrzyskach Sportowych Młodzieży w piłce ręcznej chłopców

- I miejsce w turnieju tenisa stołowego DOSS - Michał Sobczyk (kl.VI)

2006/07

Nogaj Tomasz

- III miejsce w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych VI Jurajskiej Ligii Rowerowej (sezon 2006/2007)

- III miejsce chłopców w generalnej klasyfikacji drużynowej VI Jurajskiej Ligii Rowerowej

- III miejsce w wiosennej edycji VI Jurajskiej Ligi Rowerowej w kategorii dziewcząt kl.III-IV - Patrycja Szota (kl.IV)

- IV miejsce  w generalnej klasyfikacji VI Jurajskiej Ligii Rowerowej w kategorii dziewcząt klas V-VI - Stypka Roksana (kl.VI)

- IV miejsce dziewcząt w generalnej klasyfikacji drużynowej VI Jurajskiej Ligii Rowerowej

- IV miejsce w wiosennej edycji VI Jurajskiej Ligi Rowerowej w kategorii chłopców kl.III-IV - Knol Krystian (kl.IV)

- IV miejsce w jesiennej edycji VI Jurajskiej Ligi Rowerowej w kategorii dziewcząt kl. V-VI - Roksana Stypka (kl. VI)

- V miejsce w jesiennej edycji VI Jurajskiej Ligi Rowerowej w kategorii chłopców kl. V-VI - Szymon Spychalski (kl. VI)

- VI miejsce w wiosennej edycji VI Jurajskiej Ligi Rowerowej w kategorii dziewcząt kl.V-VI - Stypka Roksana (kl.VI)

- VI miejsce w trójskoku z miejsca dziewcząt w Halowych Mistrzostwach Częstochowy - Nowogrodzka Paulina (kl. VI)

- I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Chłopców "Rusz się człowieku" zorganizowanym przez UKS "Herkules" i Dyrekcję SP 26

2007/08

Nogaj Tomasz

- II miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 19 w Częstochowie

- II miejsce w IX Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora SP 35 w Częstochowie w kategorii chłopców klas IV - Patryk Radziejewski (kl.IV)

- III miejsce w klasyfikacji dziewcząt klas V-VI VII Jurajskiej Ligi Rowerowej - Patrycja Szota (kl.V)

- III miejsce w IX Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora SP 35 w Częstochowie w kategorii chłopców klas V-VI - Adrian Kubera (kl.V)

- III miejsce w IX Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora SP 35 w Częstochowie w kategorii dziewcząt - Karolina Banasik (kl.V)

- IV miejsce w klasyfikacji generalnej szkół VII Jurajskiej Ligi Rowerowej (IV miejsce w kategorii chłopców i IV miejsce w kategorii dziewcząt)

- IV miejsce w wiosennej edycji VII Jurajskiej Ligi Rowerowej w kategorii dziewcząt kl. V-VI - Dominika Przybynowska (kl. V)

- IV miejsce w Halowych Zawodach LA o mistrzostwo Częstochowy w biegu na 60 m dziewcząt - Natalia Zug (kl.V)

- V miejsce w Halowych Zawodach LA o mistrzostwo Częstochowy w rzucie piłką lekarską 3 kg - Krzysztof Kolanus (kl.VI)

- V miejsce w wiosennej edycji VII Jurajskiej Ligi Rowerowej w kategorii dziewcząt kl. V-VI - Patrycja Szota (kl. V)

- V miejsce w wiosennej edycji VII Jurajskiej Ligi Rowerowej w kategorii chłopców kl. II-IV - Łukasz Kluska  (kl. III)

- V miejsce w jesiennej edycji VII Jurajskiej Ligi Rowerowej w kategorii dziewcząt kl. V-VI - Karolina Boral (kl. V)

- VI miejsce w jesiennej edycji VII Jurajskiej Ligi Rowerowej w kategorii dziewcząt kl. III-IV - Choronkiewicz Adrianna (kl. IV)

- I miejsce w turnieju ringo drużyn mieszanych  Międzyszkolnego Rekreacyjnego Ośrodka Sportu Szkolnego (MROSS)

2008/09

Nogaj Tomasz

- I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej mieszanej kl. VI (Międzyszkolny Ośrodek Sportu Szkolnego)

- I miejsce w Mikołajkowym Turnieju Unihokeja Dziewcząt kl. VI (Międzyszkolny Ośrodek Sportu Szkolnego)

- III miejsce w VIII Jurajskiej Lidze Rowerowej w edycji wiosennej w kategorii dziewcząt klas V-VI - Szota Patrycja (kl. VI)

- IV miejsce w VIII Jurajskiej Lidze Rowerowej w generalnej klasyfikacji drużynowej szkół

- V miejsce w VIII Jurajskiej Lidze Rowerowej w edycji wiosennej w kategorii dziewcząt klas V-VI - Opara Monika (kl. V)

- VI miejsce w VIII Jurajskiej Lidze Rowerowej w edycji wiosennej w kategorii chłopców klas V-VI - Sobol Szymon (kl. VI)

2009/10

Nogaj Tomasz - I miejsce w rundzie jesiennej IX Jurajskiej Ligi Rowerowej w kategorii chłopców klas III-IV - Tyrna Adrian (kl. III)

- II miejsce w rundzie jesiennej IX Jurajskiej Ligi Rowerowej w kategorii dziewcząt klas V-VI - Opara Monika (kl. VI)

- II miejsce drużynowo w rundzie jesiennej IX Jurajskiej Ligi Rowerowej w kategorii dziewcząt klas III-IV

- II miejsce w klasyfikacji drużynowej łącznej dziewcząt w rundzie jesiennej IX Jurajskiej Ligi Rowerowej

- II miejsce w klasyfikacji końcowej  IX Jurajskiej Ligi Rowerowej w kategorii dziewcząt klas V-VI - Opara Monika (kl. VI)

- III miejsce drużynowo w rundzie jesiennej IX Jurajskiej Ligi Rowerowej w kategorii chłopców klas III-IV

- III miejsce w klasyfikacji drużynowej łącznej chłopców w rundzie jesiennej IX Jurajskiej Ligi Rowerowej

- IV miejsce drużynowo w rundzie jesiennej IX Jurajskiej Ligi Rowerowej w kategorii dziewcząt klas V-VI

- IV miejsce w rundzie jesiennej IX Jurajskiej Ligi Rowerowej w kategorii dziewcząt klas V-VI - Dudkiewicz Karolina (kl. V)

- V miejsce w rundzie jesiennej IX Jurajskiej Ligi Rowerowej w kategorii dziewcząt klas V-VI - Najman Aleksandra (kl. III)

- VI miejsce drużynowo w rundzie jesiennej IX Jurajskiej Ligi Rowerowej w kategorii chłopców klas V-VI

„...szczególnie wyróżniającym okresem były lata sześćdziesiąte i połowa lat siedemdziesiątych, kiedy wychowania fizycznego uczyli „zapaleńcy” p. Ignacy Binert i p. Janusz Zimnoch.”

(Laskowska Wanda, Monografia szkoły, 1985)

Opracował: Tomasz Nogaj