EnglishFrenchGermanItalianJapanesePolishRussianSpanishHebrewLithuanianSlovakIrish

80 rocznica Krwawego Poniedziałku

4 września, w 80 rocznicę Krwawego Poniedziałku uczennice kl. VIII wraz z wychowawczynią p. Beatą Bednarczyk uczestniczyły na Pl. Biegańskiego w spektaklu " Czas Mroku", przygotowanym przez Urząd Miasta Częstochowy, Teatr Wojtka Kołsuta i społeczność Zespołu Szkół Technicznych.

Zbrodnia dokonana 4 września 1939 roku w Częstochowie była jedną z najkrwawszych w kampanii 1939 roku. Żołnierze Wehrmachtu i funkcjonariusze SS urządzali na ulicach łapanki. Pędzili ludzi w wyznaczone miejsca koncentracji (m.in. plac przed katedrą, ulica Strażacka, obecny plac Biegańskiego oraz plac Daszyńskiego). Przy wejściu do naszej szkoły znajduje się tablica upamiętniająca te tragiczne wydarzenia.


 


Poprawiony (niedziela, 08 września 2019 06:56)