EnglishFrenchGermanItalianJapanesePolishRussianSpanishHebrewLithuanianSlovakIrish

Fundacja Adullam

W dniu 6.11.2018r. klasa VI rozpoczęła program zajęć profilaktycznych prowadzony przez Fundację Chrześcijańską Adullam w ramach współpracy z Naszą szkołą. Koordynatorem tego projektu jest nauczyciel Arkadiusz Kluba. Tego dnia odbyła się wizyta młodzieży w Fundacji, zapoznanie się z działalnością placówki, wolontariat - co to jest i na czym polega, emocje i uczucia - wpływ emocji na nasze zachowania i wybory, organizacja wolnego czasu. Termin realizacji programu przewidziany jest na cały rok szkolny. Uczniowie spotkali się również z pedagogami Streetworkingu (pracy prowadzonej na ulicy, pedagogika ulicy) , która stanowi przykład metody „outreach” (wyjście - sięganie - poza - do), czyli pracy poza instytucjami. Jest to innowacyjna forma pracy socjalnej, która stała się ostatnio popularną w zinstytucjonalizowanej pomocy państwa nad osobami zmarginalizowanymi. Metoda ta, poprzez swoje zindywidualizowanie, ukierunkowanie na zasoby i potrzeby człowieka , a także elastyczność i niezinstytucjonalizowanie, umożliwia pomaganie ludziom dotychczas izolowanym, odtrącanym i niezauważanym. Pozwala na docieranie ze wsparciem do wielu grup społecznych.

Tekst i zdjęcia : Arkadiusz Kluba

Poprawiony (środa, 14 listopada 2018 20:33)