Miejskie Igrzyska Sportowe Młodzieży

Edycja wiosenna i klasyfikacja generalna

11.05.2007 r. - Odbyły się zawody kolarskie wiosennej edycji VI Jurajskiej Ligi Rowerowej. Imprezie patronowali: Prezydent Miasta Częstochowy, Starosta Powiatu Częstochowskiego i Komendant Miejski Policji w Częstochowie. Naszą szkołę reprezentowali: Kluczny Mateusz (VI), Stypka Roksana (VI), Boral Karolina (IV), Szota Patrycja (IV), Knol Krystian (IV) i Dróżdż Adrian (III). W kategorii dziewcząt klas III-IV Patrycja Szota zajęła 3 miejsce, a w kategorii chłopców klas III-IV Krystian Knol wywalczył 4 miejsce. Dobrze spisała się też Roksana Stypka. W kategorii dziewcząt klas V-VI zajęła 6 miejsce.

W klasyfikacji generalnej zespołowej VI Jurajskiej Ligi Rowerowej nasza szkoła wywalczyła III miejsce (chłopcy zajęli III miejsce a dziewczęta IV). W klasyfikacji indywidualnej: w kategorii dziewcząt klas III-IV Patrycja Szota zajęła 6 miejsce, Karolina Boral - 10; w kategorii dziewcząt klas V-VI Roksana Stypka zajęła 4 miejsce, Kamińska Paulina 12-te; Szymon Spychalski został sklasyfikowany na 10 miejscu w kategorii chłopców klas V-VI; w kategorii chłopców klas III-IV Krystian Knol uplasował się na 10 miejscu a Adrian Dróżdż na 14-tym.

9 czerwca 2007 r. na Starym Rynku w czasie "Festynu Nad Wartą" odbyło się uroczyste wręczenie nagród zdobytych w klasyfikacji generalnej. Puchary, medale i dyplomy wręczali: Prezydent Miasta Częstochowa - dr Tadeusz Wrona oraz Przewodniczący Zarządu Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego - Kazimierz Siciak.

Fotografie i tekst: Tomasz Nogaj