15 czerwca we wtorek w Naszej Szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Recyklingu. Uczniowie kl. IV i kl .VI wraz z opiekunem p. Renatą Jamrozik przeprowadzili happening dla uczniów i rodziców pod hasłem  „Odpady można wykorzystać jeszcze raz”.
Segregowanie odpadów w gospodarstwach domowych to niezwykle ważne i odpowiedzialne zadanie dla nas wszystkich. Pozwala na zmniejszenie ilości opakowań na wysypiskach miejskich, na recykling oszczędzający surowce naturalne, oszczędność energii i wody podczas produkcji.
Aby podwyższyć poziom świadomości ekologicznej środowiska lokalnego uczniowie przygotowali wystawę promującą segregację odpadów oraz wykonali piękne prace z surowców wtórnych, które mogą służyć do dekoracji i zabawy. Każdy z nas patrząc na tę wystawę przypomina sobie o wspólnym obowiązku segregacji śmieci.

Fotografie: Beata Bzdon, Beata Ostaszewska
Tekst: Renata Jamrozik