26 marca 2010 roku w świetlicy szkolnej odbył się Międzyszkolny Konkurs "Savoir-vivre", przygotowany przez pp. Iwonę Całus, Annę Kwec  i Beatę Ostaszewską. Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów pojęcia i zasad savoir-vivr'u oraz sprawdzenie w atrakcyjny sposób znajomości tych zasad. Konkurs miał formę turnieju 4-osobowych drużyn z klas IV-VI.

W części pierwszej uczniowie rozwiązywali test pisemny, dotyczący zastosowania odpowiedniego słownictwa, reguł obowiązujących w różnych okolicznościach życia codziennego, wśród rówieśników, w szkole, w domu i poza domem.

W części drugiej uczniowie wykazywali się praktyczną umiejętnością zastosowania zasad savoir-vivre'u (np. przy stole, w kinie, w teatrze). Zorganizowany w przerwie poczęstunek pomógł uczestnikom zebrać siły do rywalizacji w kolejnych konkurencjach. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami.

W konkursie udział wzięło 5 szkół.

Miejsce I zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 50.

Miejsce II zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 19.

Miejsce III zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 42.

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, zaś laureaci pierwszych trzech miejsc - nagrody w postaci gier planszowych.

Tekst: Anna Kwec