Uczennica klasy II A - Barbara Bernatek, pod opieką p. Anny Kwec, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Bosa osa czy srebrne ryby - ilustracje do wierszy Doroty Gellner", pod honorowym patronatem autorki - Doroty Gellner, Śląskiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Miasta Pyskowice. Konkurs miał na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci, promowanie autorów literatury polskiej, kształtowanie gustów czytelniczych i wyobraźni dzieci poprzez prace plastyczne inspirowane wierszem, a także promocję świetlic szkolnych. W konkursie wzięły udział 62 placówki z całego kraju, nadesłano 334 prace. Galerię nagrodzonych prac można obejrzeć na stronie organizatora sp5pyskowice.pl/swietlica. Galeria podsumowująca konkurs dostępna będzie w Centrum Wystawienniczym w Pyskowicach od 3 czerwca 2022 r.
Gratulujemy Basi!

Opracowanie: Marta Dobosz-Dudek