Nasza szkoła i przedszkole włączyły się do współpracy z Towarzystwem Patriotycznym „Kresy” i Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy dołączając do akcji  „Święty Mikołaj dla Kresów”. Tegoroczna akcja obejmuje pomoc materialną dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich. Akcja trwa od  17.10.2019 roku do 8.11.2019 roku. W tym okresie zostanie przeprowadzona zbiórka środków pieniężnych z przeznaczeniem na zakup artykułów szkolnych, pomocy dydaktycznych oraz artykułów żywnościowych. W szkole i przedszkolu można przekazać środki pieniężne do puszek ustawionych na portierni i świetlicy szkolnej oraz w oddziałach przedszkolnych.

12.11. 2019 roku zebrane pieniądze zostaną przekazane organizatorom akcji.

Zwracamy się do RODZICÓW, UCZNIÓW I GRONA PEDAGOGICZNEGO z prośbą o przyłączenie się do akcji i wsparcie naszych rodaków na Kresach.

Koordynator akcji: Beata Ostaszewska

Opracowanie: Marta Dobosz-Dudek