100 LAT ZWYCIĘSKIEJ OBRONY LWOWA

Na Placu Orląt Lwowskich w Częstochowie odbyła się w czwartek uroczystość z okazji 100. rocznicy zwycięskiej obrony Lwowa. W obchodach 22 listopada uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, związków kombatanckich, służb mundurowych, delegacje częstochowskich szkół w tym naszej szkoły oraz mieszkańcy miasta. Z okazji okrągłej, setnej rocznicy zakończenia walk o Lwów między siłami polskimi a ukraińskimi w listopadzie 1918 r., przy Pomniku Orląt Lwowskich w Częstochowie odśpiewano hymn państwowy, wysłuchano Apelu Poległych i złożono kwiaty. Wręczono również odznaczenia nowym Honorowym Członkom Towarzystwa Miłośników Lwowa. Uroczystość zakończył montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 52 im. Małego Powstańca oraz Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa oraz odśpiewanie lwowskiej pieśni ,,W dzień ponury i deszczowy".

Opracowanie: Marta Dobosz-Dudek