„Częstochowa w godle zaklęta" - gra terenowa

Sukces uczniów Koła Regionalnego w historycznej grze terenowej „Częstochowa w godle zaklęta"

W przededniu 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie Koła Regionalnego: Alina Freus , Julia Matwin. Mateusz Bajor, Wiktoria Lazik, Ines Krętuś pod opieką p. B. Bednarczyk, reprezentując naszą szkołę uczestniczyli w miejskiej, historycznej grze terenowej „Częstochowa w godle zaklęta" zajmując I miejsce. GRATULUJEMY! W grze uczestniczyły 24 szkoły. Rozpoczęła się w altanie w Parku im. Stanisława Staszica. Uczniowie docierali na podstawie planu miasta w 9 miejsc, gdzie czekały na nich do wykonania zadania związane z odzyskiwaniem niepodległości w Częstochowie. Zakończyła się ułożeniem na Placu Biegańskiego przez częstochowskich uczniów Godła Polski. Gra jest częścią projektu o nazwie „Częstochowa o wolność i niezawisłość”, w którym uczestniczymy już drugi rok. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest m.in. Zespół Szkół Technicznych, Urząd Miasta, Muzeum Częstochowskie.

Opracowanie: Marta Dobosz-Dudek