W piątek 11 października 2013 roku nasza szkolna reprezentacja wystąpiła w zawodach rowerowych jesiennej rundy XIII Jurajskiej Ligii Rowerowej. Ta sportowa impreza pod honorowym patronatem Prezesa ZM SZS organizowana jest przez CZ.K.K.S. "Kolejarz - JURA" Częstochowa i Szkolny Związek Sportowy w Częstochowie.

Naszą szkołę reprezentowało 32 uczniów i uczennic klas III-VI pod opieką p. B. Ostaszewskiej i p. T. Nogaja ze wsparciem i silnym dopingiem wielu rodziców uczniów i członków ich rodzin.

Osiągnięcia indywidualne:

1 miejsce w kategorii dziewcząt klas III-IV - Tatara Julia (kl. IV)

1 miejsce w kategorii dziewcząt klas V-VI  - Perczak Katarzyna (kl. VI)

2 miejsce w kategorii dziewcząt klas III-IV - Sokołowska Julia (kl. IV)

3 miejsce w kategorii dziewcząt klas III-IV - Cichoń Monika (kl. IV)

4 miejsce w kategorii chłopców klas III-IV - Musialik Wiktor (kl. IV)

5 miejsce w kategorii dziewcząt klas III-IV - Witkowska Weronika (kl. IV)

Skład reprezentacji (poza wymienionymi wyżej): Freus Alina (kl. III), Ilcewicz Lena (kl. III), Tyrna Klaudia (kl. IV),  Dzianak Wiktoria (kl. VI), Jeziorowska Małgorzata (kl. VI), Bajor Mateusz (kl. III), Bartocha Kacper (kl. III), Gebel Jakub (kl. III), Gucik Tomasz (kl. III), Tatarowicz Maciej (kl. III), Turski Maciej (kl. III), Wręczycki Mateusz (kl. III), Bashnyak Bartosz (kl. IV), Grzesicki Radosław (kl. V), Jeziorowski Franciszek (kl. V), Pietryło Mateusz (kl. IV), Wójcik Adam (kl. V), Trzepizur Marek (kl. V), Leśnikowski Aleksander (kl. VI), Mroczek Saimon (kl. VI), Piotrowicz Dawid (kl. VI), Skibiński Mikołaj (kl. VI), Sokołowski Piotr (kl. VI) , Szota Jakub (kl. VI), Turski Marcin (kl. VI), Tyrna Krystian (kl. VI).

Wyniki wszystkich zawodników - komunikat z zawodów.

W klasyfikacji drużynowej:

1 - miejsce w kategorii dziewcząt

1 - miejsce w kategorii chłopców

W klasyfikacji drużynowej poszczególnych kategorii wiekowych (wyniki nieoficjalne):

1 - miejsce w kategorii dziewcząt kl.III-IV

2 - miejsce w kategorii chłopców kl.III-IV

1 - miejsce w kategorii dziewcząt kl.V-VI

3 - miejsce w kategorii chłopców kl.V-VI

W klasyfikacji generalnej (wyniki nieoficjalne):

1 - miejsce

Fotografie i tekst: Tomasz Nogaj