2 marca dzieci z klasy III a wybrały się na wycieczkę do gabinetu stomatologicznego. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej jak również przestrzegania zdrowej diety.

Pani stomatolog pokazała dzieciom sprzęt oraz narzędzia, którymi codziennie posługuje się w swojej pracy. Spotkanie to zrobiło na dzieciach bardzo duże wrażenie.Na koniec spotkania dzieci serdecznie podziękowały pani dentystce za miłe przyjęcie. Niespodzianek nie było końca, pani stomatolog rozdała dzieciom dyplomy, każdy otrzymał pamiątkowe zdjęcia prosto z fotela dentystycznego oraz kartę informacyjną o stanie każdego ząbka. Wizyta ta zachęciła dzieci do dbania o swoje zęby i do częstszego odwiedzania dentysty.

Fotografie i tekst: Monika Kacprzak