W dn 12 grudnia uczniowie Koła Regionalnego pod opieką p. Beaty Bednarczyk uczestniczyli w konferencji historycznej „Częstochowa a Józef Piłsudski”, która rozpoczęła  projekt edukacyjny „Częstochowa o wolność i niezawisłość”.

Odbyła się ona w auli Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM”. Młodzież z częstochowskich szkól miała okazję zapoznać się z wkładem mieszkańców Naszego miasta w dzieło odzyskania niepodległości przez Polskę. Referat „Religijność w życiu Józefa Piłsudskiego” wygłosił wiceprezydent dr Ryszard Stefaniak. Tematem referatu dr Mariusza Kolmasiaka były wizyty Józefa Piłsudskiego w Częstochowie.
Uczniowie mogli również obejrzeć film nakręcony przez uczniów ZST i gimnazjum nr 17 ze spaceru śladami Józefa Piłsudskiego w Częstochowie, w którym również uczestniczyli nasi uczniowie.

Fotografie i tekst: Beata Bednarczyk