Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej zorganizowana została wystawa książek, których bohaterami są misie oraz wystawa pluszowych misiów. W progach biblioteki zagościły pluszaki duże i małe, wszystkie milutkie, puchate, przytulaste. Na wszystkich uczniów, którzy zdecydowali się rozstać ze swoimi ulubionymi misiami, przy ich odbiorze czekała słodka niespodzianka.

Dzieci z oddziału przedszkolnego gościły w bibliotece na zajęciach czytelniczych. Poznały historię powstania maskotki - pluszowego misia, wzięły udział w konkursie wiedzy o niedźwiadkach - i tych prawdziwych, i tych bajkowych. Dzieciaki wysłuchały też bajki "O złotowłosej i trzech misiach". Maluchy zakończyły spotkanie słodkim poczęstunkiem.

Fotografie i tekst: Anna Kwec