9 listopada uczniowie klasy VII byli na wycieczce w Przychodni Weterynaryjnej "Cztery Łapy". Celem wycieczki było poznanie specyfiki zawodu weterynarza.

Na miejscu  okazało się, że lekarze wykonują tam bardzo  szeroki zakres badań m.in. badania krwi (badanie morfologiczne oraz biochemiczne), badania radiologiczne, ultrasonograficzne, elektrokardiograficzne. Przychodnia wyposażona jest w nowoczesną i bezpieczną aparaturę dla zwierzaków (m.in. Rentgen, USG, EKG, urządzenie do badania krwi). Uczniowie mieli okazję posłuchać jak bije serce psa, przyjrzeć się badaniu USG, obejrzeli też salę do leczenia stacjonarnego zwierząt, wyposażoną w specjalne boksy/klatki dla hospitalizowanych pacjentów oraz salę operacyjną . Na miejscu w przychodni znajduje się również w pełni wyposażony Salon Strzyżenia i pielęgnacji psów i kotów. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką zawodu lekarza weterynarii, poznali też zawód zootechnik oraz groomer. Dowiedzieli się jakie są ścieżki edukacyjne do tych zawodów.

Fotografie i tekst: Katarzyna Nowak