W bibliotece szkolnej w każdy czwartek odbywają się zajęcia koła czytelniczo-plastycznego. Głównym celem działalności koła jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych i uzdolnień plastycznych dzieci.

Członkowie koła wykonują prace plastyczne, często inspirowane literaturą. Czytamy utwory prozatorskie oraz poetyckie,  rozwiązujemy rebusy i zagadki. Przy wykonywaniu prac plastycznych korzystamy z różnorodnych technik plastycznych: origami przestrzenne, origami płaskie z koła, rysunek kredką, wycinanki z papieru, collage, wydzieranki z papieru, czy lepienie z plasteliny. Efekty pracy uczniów eksponowane są na wystawkach w bibliotece i na korytarzu szkolnym. A oto nasze jesienne jeże oraz nowe, jesienne i kolorowe prace członków koła czytelniczo-plastycznego, wykonane metodą origami płaskiego z koła.

Fotografie i tekst: Anna Kwec