25. kwietnia 2017 r. grupa przedszkolna M1 (MP 22) i klasa IIIb (SP 10) odwiedziły ogród zoologiczny w Łodzi.

Szkolno-przedszkolna grupa udała się autokarem do Łodzi by zwiedzić tamtejsze ZOO. Grupa przedszkolna pod opieką pp. Agnieszki Pisarek i Olgi Lesik i uczniowie klasy IIIb pod opieką swojej wychowawczyni p. Moniki Książczyk oraz p. Tomasza Nogaja wzięli udział w zajęciach edukacyjnych przygotowanych dla nich przez pracowników ZOO. Dwie miłe panie (pracowniczki łódzkiego ZOO) oprowadzając naszą grupę wyjaśniały w jaki sposób różne zwierzęta komunikują się między sobą. Dzieci oprócz oglądania zwierząt na wybiegach mogły też z bliska zobaczyć kameleona i dowiedzieć się o jego sposobach komunikacji i zachowania - był to pokaz zorganizowany specjalnie dla nas poza programem zajęć. Dużą atrakcją były pawie, które głośno pokrzykiwały i prezentowały przepiękne, duże ogony. Wycieczka była bardzo udana a najważniejsze było to, że mieliśmy naprawdę ładną pogodę!

Fotografie: Monika Książczyk, Agnieszka Pisarek, Tomasz Nogaj

Tekst: Tomasz Nogaj