Jak co roku uczniowie Koła Regionalnego pod opieką p. Beaty Bednarczyk uczestniczyli w historycznej grze terenowej w dniu 11.04.2017, która była etapem miejskiego projektu "Częstochowa 1826-1914. Od połączenia do I wojny światowej".

W dziesięciu miejscach Częstochowy na uczestników czekały zadania i łamigłówki historyczne. Zaprezentowano im: historię Ratusza, Archikatedry, kamienic w Alejach NMP. Przypomnieliśmy też kilka ważnych wydarzeń tj. połączenie Starej i Nowej Częstochowy, pożar wieży jasnogórskiej czy Wystawę Przemysłu i Rolnictwa z 1909r. Jeden z punktów gry znajdował się przy ulicy Strażackiej przy budynku Straży Pożarnej, która rozpoczęła swoją działalność w XIX wieku. Przy tym punkcie młodzież miała okazję poznać także sprzęt i wozy strażackie. Uczniowie mieli też okazje obejrzeć wystawę "Żydzi Częstochowianie" w Muzeum Częstochowskim przy ul. Katedralnej 8.

Fotografie i tekst: Beata Bednarczyk