6. marca 2017 r. w naszej bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy, zorganizowany przez p. A. Kwec i p. I. Całus, poświęcony znajomości książki Goscinnego i Sempe "Rekreacje Mikołajka".

W konkursie udział wzięły czteroosobowe reprezentacje klas IV, V, VI. Uczniowie wykazywali się wiedzą o przygodach sympatycznego Mikołajka i jego przyjaciół. Najlepsi okazali się uczniowie klasy IV, miejsce drugie zajęli uczniowie klasy V, trzecie miejsce zajęli szóstoklasiści.
Cykl książek o Mikołajku cieszy się dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły, czego dowodem jest zorganizowana przez nich zbiórka funduszy na zakup większej ilości egzemplarzy tej pozycji (pod opieką p. I. Całus). Z zebranych pieniędzy zakupiono do biblioteki szkolnej 8 kolejnych książek z tej serii.

Fotografie i tekst: Anna Kwec