24 czerwca 2016 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016.

Po mszy św. w kościele parafialnym zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej. Uroczystość przygotowały klasy: III pod kierunkiem wychowawcy p. Iwony Radziejewskiej i VI pod kierunkiem wychowawcy p. Tomasza Nogaja. Na program złożyły się tańce, piosenki, wiersze i scenki z życia szkoły. Dzień ten był też pożegnaniem uczniów klasy VI, którzy kończyli naukę w szkole podstawowej. Otrzymali oni z rąk Pani Dyrektor Marii Kowol świadectwa ukończenia szkoły. Najlepszym uczniom z wszystkich klas p. Dyrektor wręczyła wyróżnienia i nagrody. Rodzice uczniów wyróżnionych otrzymali listy gratulacyjne a ci, którzy pomagali naszej szkole dostali listy z podziękowaniem. Było też wręczenie nagród i dyplomów ze współzawodnictwa międzyklasowego oraz różnych konkursów szkolnych. Pod koniec przedstawicielka rodziców klasy VI p. Kamila Grochowina przekazała na ręce Dyrektora szkoły prezent dla szkoły (tablica korkowa) ufundowany przez rodziców tej klasy. Ten dzień był pełen pożegnań. Ze swoją wychowawczynią żegnała się klasa III, klasa VI żegnała szkołę a wszyscy żegnaliśmy s. Krystynę Żebrowską - naszą wspaniałą katechetkę. Cała uroczystość trwała bardzo długo i mimo że tego dnia było upalnie i duszno to wszyscy wytrzymali do końca i mogli przejść z wychowawcami do swoich sal na rozdanie świadectw by potem, po paru chwilach zacząć wakacje.

Fotografie: Kamila Grochowina, Monika Simińska, Tomasz Nogaj

Tekst: Tomasz Nogaj