W piątek 7 listopada 2014 r. uczciliśmy Święto Niepodległości w naszej szkole uroczystą akademią.

Uczniowie klasy V pod kierunkiem p. Beaty Bednarczyk i wychowawcy klasy p. Tomasza Nogaja przygotowali inscenizację pt. Pociąg do wolności. Przedstawienie wspierał występ chóru szkolnego prowadzonego przez p. Arkadiusza Klubę, który też współpracował przy opracowaniu części muzycznej przedstawienia. Jako "Polak mały" gościnnie wystąpił uczeń klasy I b Bartek Dobosz. Dekorację - Pociąg do wolności - wykonała p. Magdalena Olejnik (nauczycielka plastyki). Po zakończeniu akademii p. Anna Kwec (opiekun Samorządu Uczniowskiego) ogłosiła wyniki szkolnego konkursu klasowego na najdłuższy łańcuch biało-czerwony.

Fotografie: Beata Bednarczyk, Tomasz Nogaj

Tekst: Tomasz Nogaj