Rozpoczął się organizowany przez Samorząd Uczniowski całoroczny Konkurs na Najładniejszą Salę Lekcyjną. W październiku po raz pierwszy komisja oceniła sale lekcyjne poszczególnych klas.

Przypominamy, że przy ocenie sal brane są pod uwagę następujące elementy:

- czystość i estetyka sali

Czy wszyscy uczniowie dbają o czystość w swojej sali (ławki, ściany, parapety, meble)? Czy jest w niej np. kosz na śmieci, czysta gąbka, odpowiednie miejsce na kredę itd.? Jak ustawione są ławki i krzesła? Czy panuje ogólny porządek? Czy nie zostały pozostawione śmieci i papierki?

- gazetki klasowe

Postarajcie się część gazetki przeznaczyć na BIEŻĄCE SPRAWY KLASY (np. skład samorządu, wasze wyniki w nauce i osiągnięcia, wasze sukcesy, ważne wydarzenia w waszej klasie), a także gazetki tematyczne. Tutaj komisja zwraca uwagę na to, czy gazetki wykonywane są na bieżąco, czy są różnorodne i atrakcyjne.

- wystrój sali i atrakcyjne pomysły na dekorację

Odpowiednio dobrane dodatki, mogą zdziałać cuda i nadać wnętrzu zupełnie nowy charakter. Urządzając salę według swoich upodobań, należy pamiętać o praktyczności. Im więcej osób zaangażuje się w realizację, tym lepiej. Każdy z Was może wnieść coś swojego tak, żeby dobrze czuć się w miejscu, w którym spędzacie połowę Waszego czasu. Ważne jest jednak, żeby w sali wszystkie elementy łączyły się ze sobą. Nie może ich też być zbyt wiele, a wszystkiemu powinien towarzyszyć jakiś motyw, klasa musi stanowić całość.

- kwiaty

Nie jest tajemnicą, że kwiaty mogą zdobić wnętrze. Komisja zwraca szczególną uwagę na ilość kwiatów, ich wygląd, rozmieszczenie, czystość i estetykę doniczek.

PIĘKNA SALA JEST WASZĄ WIZYTÓWKĄ.

W ŁADNEJ SALI PRZYJEMNIEJ SPĘDZA SIĘ CZAS!

Fotografie i tekst: Anna Kwec