W dniu 26 września 2013 roku świętowaliśmy na Jasnej Górze Dzień Patrona Szkoły - św. Stanisława Kostki.

W mszy świętej w Kaplicy Matki Bożej uczestniczyli uczniowie i ich rodziny, dyrekcja zespołu szkolno-przedszkolnego oraz grono pedagogiczne. Po mszy wszystkie klasy pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli miały udać się na zwiedzanie klasztoru jasnogórskiego i jego okolic - jednak niesprzyjająca pogoda trochę te plany pozmieniała. Klasa IV wraz ze swoim wychowawcą zwiedziła Salę Rycerską, Golgotę Jasnogórską Jerzego Dudy Gracza, chór i organy w Kaplicy Matki Bożej (dzięki uprzejmości organisty p. Sławomira Witkowicza - byłego, wieloletniego nauczyciela "dziesiątki"), wieżę jasnogórską i wały z Drogą Krzyżową. Dzień Patrona zakończyła objadaniem się frytkami w drodze powrotnej.

Fotografie i tekst: Tomasz Nogaj