7 września 2013 r. uczniowie klasy I, IV, V i VI oraz tegoroczne absolwentki uczestniczyli w ramach działalności Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego w XX Rajdzie Oddziałowym "Powitanie szkoły" na trasie:Blachownia - Walaszczyki - Wyrazów - Gnaszyn Górny.

Pogoda dopisała, humory również, gorzej było z kondycją. Na mecie rajdu dzieci piekły kiełbaski, Natalia i Wiktoria wzięły udział w konkursie wiedzy, Natalia zajęła II miejsce. Dużą pomysłowością wykazały się uczennice klasy IV i V. Same zorganizowały konkurs sprawnościowy, do udziału w którym zaprosiły uczniów z innych szkół. Dzieci ucieszyły się ze spotkania z Kubą Dziubkiem, który kiedyś uczęszczał do naszej szkoły. Jak zwykle dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa. Nasze absolwentki dzieliły się wrażeniami z pierwszych dni w nowych szkołach.Cieszy fakt, że są optymistycznie nastawione i gotowe do podejmowanie nowych wyzwań. Następne spotkanie na turystycznych szlakach Jury Krakowsko - Częstochowskiej podczas rajdu  "Pieczenie Ziemniaka".

Fotografie i tekst: Beata Ostaszewska