Tradycyjnie Dzień Rodziny (połączony z Dniem Dziecka i Dniem Sportu) w tym roku postanowiliśmy spędzić aktywnie. Zgodnie z tym 10 czerwca 2013 roku zorganizowaliśmy II Pieszy rajd do stadniny koni „Pegaz”.

Po zbiórce przed szkołą wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę. Oddział przedszkolny i klasy I-II wyjechały do stadniny autobusem MPK. Część dzieci z rodzinami dojechała do „Pegaza” własnymi samochodami. Oczywiście byli oni wszyscy wcześniej na mecie niż grupa piesza. Trasa rajdu prowadziła brzegiem Warty. Dzień był pochmurny i cały czas zanosiło się na deszcz. Na całe szczęście do końca imprezy nie padało, mimo iż poprzedniego dnia wieczorem i w nocy przechodziły gwałtowne burze. Trasa rajdu w tym roku obfitowała w niespodzianki - błoto, rozlewiska i komary. To jednak nie popsuło nam humoru. W wielu miejscach trasy musieliśmy obchodzić zalany szlak dużymi łukami przez wysoką trawę, zarośla i pagórki. Dzięki tym atrakcjom mniej niż w ubiegłym roku było pytań w rodzaju: Daleko jeszcze?, Ile jeszcze zostało? W końcu ubłoceni, pokąsani przez komary, poparzeni pokrzywami i przemoczeni (ale nie przemęczeni) dotarliśmy na metę rajdu w stadninie koni "Pegaz".
A tu czekały na wszystkich liczne atrakcje: kiełbaski z grilla przygotowane przez Rodziców, przejażdżki powozem, bufet. Dzieci mogły również pobawić się i pograć na boisku.

Fotografie,video i tekst: Tomasz Nogaj