6 lutego 2013 r. w ramach realizowanego programu własnego "Edukacja regionalna - dziedzictwo kulturowe regionu częstochowskiego" odbyła się w świetlicy szkolnej III sesja historyczna poświęcona Częstochowie i regionowi.

Sesję przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem Pani Beaty Bednarczyk - nauczycielki historii. W części I sesji uczniowie zapoznali się z historią naszego miasta, herbem, zabytkami. Dowiedzieli się skąd pochodzą nazwy naszych ulic, poznali sylwetki sławnych Częstochowian, a także kulturę ludową regionu częstochowskiego. W II części obejrzeli film o Częstochowie a także mini wystawę o zabytkach naszej Małej Ojczyzny. Został też ogłoszony konkurs dla uczniów klas III - VI na najciekawszy album o Częstochowie. Na prace czekamy do końca lutego.

Fotografie i tekst: Beata Bednarczyk