EnglishFrenchGermanItalianJapanesePolishRussianSpanishHebrewLithuanianSlovakIrish

Biblioteka poleca

Biblioteka szkolna poleca!Na okres świątecznego odpoczynku polecam książki o przyjaźni ludzi i zwierząt. To książki o uczuciach, pokonywaniu trudności życiowych oraz pięknych chwilach, które przeżywamy dzięki naszym przyjaciołom – zwierzętom.Dla uczniów klas I-III polecam książkę Marcina Pałasza pt. „Sposób na Elfa”

Pewnego dnia ze schroniska do mieszkania pisarza i jego syna trafia Elf – pies o wielkich uszach i równie wielkim sercu. Chociaż przeraża go dywan na trzepaku, papierowe ręczniki i inne Śmiertelnie Groźne Rzeczy, nie jest tchórzem. Stawia czoła dzikiemu zwierzowi
i ratuje z opresji Czesława, a gdy na osiedlu pojawia się złodziej, niespodziewanie ujawnia swój instynkt tropicielski. Wciąż jednak tęskni za swoją siostrą Erką, która została
w schronisku. Nawet spacery z Młodym i spotkania z piękną Karą i jej pupilką Lindą nie pozwalają mu o tym zapomnieć...
Sposób na Elfa” to wzruszająca, a zarazem pełna humoru historia miłości psa do człowieka i człowieka do psa. Po przeczytaniu tej książki już zawsze będziesz inaczej patrzeć na swojego pupila!Dla uczniów klas V-VI polecam książkę Nicolasa Vaniera pt. „Bella i Sebastian”

Jest rok 1943. Mieszkańcy spokojnej alpejskiej wioski cierpią pod niemiecką okupacją. Jakby tego było mało, w okolicy pojawia się groźne zwierzę, które porywa owce z ich stad. Górale organizują polowanie na Bestię. Podczas wędrówki w górach samotny, wychowywany przez dziadka chłopiec spotyka zdziczałego psa. Czy to właśnie on dziesiątkuje stada? Czy opuszczony chłopiec i skrzywdzone zwierzę będą potrafili sobie zaufać? W jaki sposób Bella i Sebastian staną się wojennymi bohaterami? Książka Nicolasa Vaniera to opowieść o pięknie życia w zgodzie z dziką przyrodą i możliwości zachowania człowieczeństwa w okrutnych czasach wojny.Dla uczniów klas VII-VIII polecam książkę Prune de Maistre pt. „Mia i biały lew”

To porywająca opowieść o przyjaźni, której nic nie może powstrzymać. Dziesięcioletnia Mia nienawidzi afrykańskiej farmy, na którą właśnie wraz z bratem i rodzicami przeprowadzili się z Londynu. Tam miała przyjaciół i swoje życie, w Afryce czuje się samotna i znudzona. Do czasu, gdy w jej domu pojawia się białe lwiątko o imieniu Charlie. Z czasem między Mią a małym lwem powstaje coraz silniejsza więź. Jednak Charlie rośnie
i powoli zmienia się w wielkiego drapieżnika. W obawie o bezpieczeństwo dziewczyny, rodzice postanawiają ich rozdzielić. Gdy Mia dowiaduje się, że przyjacielowi grozi niebezpieczeństwo, postanawia go uratować za wszelką cenę...

Życzę Wam i Waszym rodzinom radosnych Świąt Wielkiej Nocy i miłych chwil z książką!

Dbajcie o siebie!
Biblioteka szkolna poleca!

 

Na okres świątecznego odpoczynku polecam książki o przyjaźni ludzi i zwierząt. To książki o uczuciach, pokonywaniu trudności życiowych oraz pięknych chwilach, które przeżywamy dzięki naszym przyjaciołom – zwierzętom.

 

Dla uczniów klas I-III polecam książkę Marcina Pałasza pt. „Sposób na Elfa”

Pewnego dnia ze schroniska do mieszkania pisarza i jego syna trafia Elf – pies o wielkich uszach i równie wielkim sercu. Chociaż przeraża go dywan na trzepaku, papierowe ręczniki i inne Śmiertelnie Groźne Rzeczy, nie jest tchórzem. Stawia czoła dzikiemu zwierzowi
i ratuje z opresji Czesława, a gdy na osiedlu pojawia się złodziej, niespodziewanie ujawnia swój instynkt tropicielski. Wciąż jednak tęskni za swoją siostrą Erką, która została
w schronisku. Nawet spacery z Młodym i spotkania z piękną Karą i jej pupilką Lindą nie pozwalają mu o tym zapomnieć...
Sposób na Elfa” to wzruszająca, a zarazem pełna humoru historia miłości psa do człowieka i człowieka do psa. Po przeczytaniu tej książki już zawsze będziesz inaczej patrzeć na swojego pupila!

 

Dla uczniów klas V-VI polecam książkę Nicolasa Vaniera pt. „Bella i Sebastian”

Jest rok 1943. Mieszkańcy spokojnej alpejskiej wioski cierpią pod niemiecką okupacją. Jakby tego było mało, w okolicy pojawia się groźne zwierzę, które porywa owce z ich stad. Górale organizują polowanie na Bestię. Podczas wędrówki w górach samotny, wychowywany przez dziadka chłopiec spotyka zdziczałego psa. Czy to właśnie on dziesiątkuje stada? Czy opuszczony chłopiec i skrzywdzone zwierzę będą potrafili sobie zaufać? W jaki sposób Bella i Sebastian staną się wojennymi bohaterami? Książka Nicolasa Vaniera to opowieść o pięknie życia w zgodzie z dziką przyrodą i możliwości zachowania człowieczeństwa w okrutnych czasach wojny.

 

Dla uczniów klas VII-VIII polecam książkę Prune de Maistre pt. „Mia i biały lew”

To porywająca opowieść o przyjaźni, której nic nie może powstrzymać. Dziesięcioletnia Mia nienawidzi afrykańskiej farmy, na którą właśnie wraz z bratem i rodzicami przeprowadzili się z Londynu. Tam miała przyjaciół i swoje życie, w Afryce czuje się samotna i znudzona. Do czasu, gdy w jej domu pojawia się białe lwiątko o imieniu Charlie. Z czasem między Mią a małym lwem powstaje coraz silniejsza więź. Jednak Charlie rośnie
i powoli zmienia się w wielkiego drapieżnika. W obawie o bezpieczeństwo dziewczyny, rodzice postanawiają ich rozdzielić. Gdy Mia dowiaduje się, że przyjacielowi grozi niebezpieczeństwo, postanawia go uratować za wszelką cenę...

Życzę Wam i Waszym rodzinom radosnych Świąt Wielkiej Nocy i miłych chwil z książką!

Dbajcie o siebie!

Poprawiony (wtorek, 07 kwietnia 2020 20:43)