EnglishFrenchGermanItalianJapanesePolishRussianSpanishHebrewLithuanianSlovakIrish

Biblioteka

BIBLIOTEKA

 

Książka i możliwość czytania

to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”

 

 

Drodzy Uczniowie!

Czytanie to wartościowe spędzanie czasu. Odpowiednie lektury to zawsze dobry pomysł – zajmują, bawią, ciekawią i rozwijają. Na stronie internetowej szkoły znajdziecie informacje o książkach wartych przeczytania, stronach internetowych udostepniających zasoby literatury dla dzieci
i młodzieży, ciekawostkach związanych z książką i czytelnictwem. Zachęcam do korzystania
z publikowanych materiałów.

Tytuły z listy lektur obowiązkowych i uzupełniających oraz wiele innych materiałów znajdziecie
na platformach: lektury.gov.pl oraz wolnelektury.pl

 

Na nadchodzący tydzień polecamy do czytania:

 

Dla uczniów klas I-III – Justyna Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”

Czy nie zastanawiało was, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki? Bo jest faktem, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedynczo. Przynajmniej w domu Małej Be. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo.

O przygodach, które przeżywają, dowiecie się czytając tę książkę.

 

 

 

Dla uczniów klas V-VI – Olaf Fritsche „Skarb Troi”

Lilly, Albert i Magnus to paczka przyjaciół, którzy miewają niesamowite przygody. Za pomocą magicznego tunelu młodzi odkrywcy cofną się w czasie do… starożytności! Potem przeniosą się
do XIX wieku, aby pomóc słynnemu archeologowi Heinrichowi Schliemannowi w poszukiwaniu skarbu antycznej Troi. Jakie przygody spotkają ich po drodze? I czy uda się im znaleźć zaginiony skarb?

 

 

Dla uczniów klas VII-VIII – Zbiór opowiadań różnych autorów „Gorzka czekolada”

Zbiór opowiadań dla nastolatków napisanych przez popularne autorki i autorów książek dla młodzieży. W każdym opowiadaniu poruszony jest inny temat: skomplikowanych relacji oraz emocji, które czasem trudno opanować, konsekwencji naszych zachowań, więzi, które tworzą się
w rodzinie i wśród rówieśników. To historie o miłości, rywalizacji, brawurze i jej konsekwencjach, braku akceptacji dla odmienności i o poczuciu odpowiedzialności. Bohaterowie opowiadań są tak realistyczni, że mamy wrażenie, jakby żyli obok nas. A może nawet ich znamy?

 

Zachęcam, aby w ciągu dnia znależć chwilę na spotkanie z książką!

Poprawiony (poniedziałek, 30 marca 2020 18:42)