EnglishFrenchGermanItalianJapanesePolishRussianSpanishHebrewLithuanianSlovakIrish

Warsztaty

14 listopada 2019 r. w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się warsztaty: „Warto jest mówić do rzeczy, ale dobrze jest też mówić do ludzi”, prowadzone przez Malwinę Kożurno (lektorka, która towarzyszy zawsze podczas spotkań czytelniczych znanej pisarce Renacie Piątkowskiej, czytając fragmenty jej utworów). Celem warsztatów była poprawa dykcji, wyrazistości mowy, lepszy  odbiór wypowiedzi i wizerunku mówcy. Po interesującej części teoretycznej, przyszedł czas na równie ciekawe ćwiczenia praktyczne, usprawniające aparat mowy. Uczniowie klasy VII A, uczestniczący w tych warsztatach nie nudzili się ani przez chwilę, wykonując m.in. ćwiczenia oddechowe, bawiąc się samogłoskami, a na sam koniec czytając wierszyki łamiące języki. Udział w tych zajęciach pozwolił nie tylko poszerzyć wiedzę i poprawić technikę mówienia, był także formą bardzo przyjemnego, pełnego humoru spędzenia czasu.


Poprawiony (poniedziałek, 18 listopada 2019 13:09)