EnglishFrenchGermanItalianJapanesePolishRussianSpanishHebrewLithuanianSlovakIrish

Szkoła pamięta

,, SZKOŁA PAMIĘTA”

Nasza szkoła dołączyła do akcji ,, SZKOŁA PAMIĘTA”. Wspominaliśmy tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

25 października 2019 reprezentanci klas V-VIII wraz z opiekunami: p. Beatą Ostaszewską oraz p. Anetą Kot udali się na Plac Katyński, gdzie zapalili znicz i oddali hołd poległym w ZSRR z regionu częstochowskiego oraz zmarłym w katastrofie w Smoleńsku. Następnie spotkali się z p. Marianem Troszczyńskim, który opowiedział o p. Marii Kostrzewskiej i zaprowadził nas na jej grób, który jest na cmentarzu Kule. Uczniowie zapalili również znicze na zapomnianych grobach dzieci oraz na grobach nieznanych żołnierzy.


Poprawiony (piątek, 01 listopada 2019 05:26)