Znajdź w naszej witrynie
Projekty w realizacji

W naszej szkole jest realizowany projekt pn. „Indywidualizacja nauczania początkowego w Częstochowie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt rządowy "Radosna Szkoła"

Narodowy Program Rozwoju Sportu - Polski Sport 2024

Program szkolny REBA

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 
Statystyka
Użytkowników : 30
Artykułów : 619
Odsłon : 458912

stat4u

EnglishFrenchGermanItalianJapanesePolishRussianSpanishHebrewLithuanianSlovakIrish

Konkurs Historyczno-fotograficzny

Sukces naszych uczennic w powiatowym konkursie historyczno-fotograficznym.

Uczniowie klas IV - VIII pod opieka p. B. Bednarczyk uczestniczyli w powiatowym konkursie historyczno-fotograficznym " Miejsca Pamięci Narodowej w naszym mieście i regionie". Najpierw odbył się etap szkolnym, podczas którego wybrano najlepsze prace:

Grand Prix zdobyła Amelka Zembik

I miejsce - Zuzia Bajor ; Julia Matwin

II miejsce - Dorota Cichoń; Nadia Bożek; Weronika Kasperek

III miejsce - Weronika Zbroszczyk Wyrożnienia: Natalia Micuła, Dominika Dudek, Martyna Pośpiech, Natalia Łakomy, Natalia Andryszczak

W etapie powiatowym :

I miejsce - Amelka Zembik

II miejsce - Nadia Bożek

Wszystkim GRATULUJEMY i zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej.


 

Konkurs Moja Niepodległa

Uczeń Koła Regionalnego - Jakub Lewandowski odebrał dziś w IX LO im. K.C.Norwida nagrodę za I miejsce w powiatowym konkursie historyczno - informatycznym na prezentacje multimedialną pt.:"Moja Niepodległa". Gratulujemy i zapraszamy na prezentację prac Kuby 20 listopada o godz. 11.00 do świetlicy szkolnej.

 

 

Fundacja Adullam

W dniu 6.11.2018r. klasa VI rozpoczęła program zajęć profilaktycznych prowadzony przez Fundację Chrześcijańską Adullam w ramach współpracy z Naszą szkołą. Koordynatorem tego projektu jest nauczyciel Arkadiusz Kluba. Tego dnia odbyła się wizyta młodzieży w Fundacji, zapoznanie się z działalnością placówki, wolontariat - co to jest i na czym polega, emocje i uczucia - wpływ emocji na nasze zachowania i wybory, organizacja wolnego czasu. Termin realizacji programu przewidziany jest na cały rok szkolny. Uczniowie spotkali się również z pedagogami Streetworkingu (pracy prowadzonej na ulicy, pedagogika ulicy) , która stanowi przykład metody „outreach” (wyjście - sięganie - poza - do), czyli pracy poza instytucjami. Jest to innowacyjna forma pracy socjalnej, która stała się ostatnio popularną w zinstytucjonalizowanej pomocy państwa nad osobami zmarginalizowanymi. Metoda ta, poprzez swoje zindywidualizowanie, ukierunkowanie na zasoby i potrzeby człowieka , a także elastyczność i niezinstytucjonalizowanie, umożliwia pomaganie ludziom dotychczas izolowanym, odtrącanym i niezauważanym. Pozwala na docieranie ze wsparciem do wielu grup społecznych.

Tekst i zdjęcia : Arkadiusz Kluba

 

Konferencja

W przededniu rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości uczniowie Koła Regionalnego uczestniczyli 7 listopada w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy w konferencji edukacyjnej „Częstochowa Niepodległa”, której celem było przybliżenie losów miasta i jego społeczności w listopadzie 1918r.

Podczas konferencji wręczono również dyplomy i nagrody laureatom konkursów oraz historycznej gry terenowej , w której nasi uczniowie zajęli I miejsce.