Znajdź w naszej witrynie
Projekty w realizacji

W naszej szkole jest realizowany projekt pn. „Indywidualizacja nauczania początkowego w Częstochowie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt rządowy "Radosna Szkoła"

Narodowy Program Rozwoju Sportu - Polski Sport 2024

Program szkolny REBA

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Statystyka
Użytkowników : 30
Artykułów : 674
Odsłon : 485697

stat4u

EnglishFrenchGermanItalianJapanesePolishRussianSpanishHebrewLithuanianSlovakIrish

Konkurs Autumn around us

 

Jesienna aura, skłoniła nauczyciela języka angielskiego - panią Aleksandrę Kaczmarek - Szymańską, do zorganizowania konkursu pt. 'Autumn around us- jesień wokół nas'. Zadaniem uczniów klas 1-3, było wykonanie jesiennych plakatów, zawierających podane przez nauczyciela słowa klucze. Natomiast klasy 4-8, miały wykonać jesienny album (także zawierający słowa klucze).
Poniżej prezentujemy listę zwycięzców:

Klasy 1-3


1 miejsce - Julia Małolepsza (klasa 2)
2 miejsce - Alicja Falana, Antonina Struska, Michalina Struska (klasa 3)
3 miejsce - Nikola Stefańska (klasa 2) oraz Dawid Chadryś (klasa 1)

Klasy 4-8


1 miejsce - Natalia Łakomy (klasa 6)
2 miejsce - Dominika Dudek (klasa 6)

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!


 

Wycieczka w Pieniny

W dniach 17-18 października klasa V b podziwiała uroki polskiej złotej jesieni w Pieninach.

Oprócz wędrówek szlakami Pienin poznawaliśmy historię Polski zwiedzając zamki w Czorsztynie i Niedzicy oraz przepłynęliśmy statkiem Zalew Czorsztyński. Na zakończenie bawiliśmy się przednio w Spiskiej Krainie walcząc miedzy sobą laserowym paintball'em. Żal wracać do domu.

Klasa V b


 

Świety Mikołaj dla Kresów

Nasza szkoła i przedszkole włączyły się do współpracy z Towarzystwem Patriotycznym „ Kresy” i Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy dołączając do akcji  „ Święty Mikołaj dla Kresów”. Tegoroczna akcja obejmuje pomoc materialną dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich. Akcja trwa od  17.10.2019 roku do 8.11.2019 roku. W tym okresie zostanie przeprowadzona zbiórka środków pieniężnych z przeznaczeniem na zakup artykułów szkolnych, pomocy dydaktycznych oraz artykułów żywnościowych. W szkole i przedszkolu można przekazać środki pieniężne do puszek ustawionych na portierni                   i świetlicy szkolnej oraz w oddziałach przedszkolnych.

12.11. 2019 roku zebrane pieniądze zostaną przekazane organizatorom akcji.

Zwracamy się do RODZICÓW, UCZNIÓW I GRONA PEDAGOGICZNEGO z prośbą o przyłączenie się do akcji i wsparcie naszych rodaków na Kresach.

Koordynator akcji

Beata Ostaszewska


 

Filharmonia

INSTRUMENTY   PERKUSYJNE

Dziś uczniowie zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej rozpoczęli cykliczne wyjścia do Filharmonii. Audycje muzyczne uczą bawiąc naszych podopiecznych. Dziś instrumenty perkusyjne w roli głównej. , rytmy -melodie....muzyka współczesna i klasyczna...każda piękna. Nasi uczniowie również doświadczali gry na instrumentach...

Tekst i Zdjęcia: Agnieszka  Klimczyk