Znajdź w naszej witrynie
Projekty w realizacji

W naszej szkole jest realizowany projekt pn. „Indywidualizacja nauczania początkowego w Częstochowie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt rządowy "Radosna Szkoła"

Narodowy Program Rozwoju Sportu - Polski Sport 2024

Program szkolny REBA

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Statystyka
Użytkowników : 30
Artykułów : 595
Odsłon : 436415

stat4u

EnglishFrenchGermanItalianJapanesePolishRussianSpanishHebrewLithuanianSlovakIrish

Stacja Grawitacja

5 listopada klasa V wybrała się do Stacji Grawitacja. Celem wycieczki było przede wszystkim zintegrowanie uczniów oraz spędzenie czasu z nowym wychowawcą. Park Trampolin to doskonałe miejsce do podnoszenia sprawności fizycznej, wyrabiania nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu oraz zainteresowania sportem. Wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy. Każdy mógł spróbować swoich sił podczas: skoków, wspinaczki na ścianki oraz pokonywaniu przeszkód parku linowego. Zrelaksowani i pełni pozytywnej energii wróciliśmy do szkoły.


Paula Zroślak - Macińska

a

 

 

Konkurs Historyczno-fotograficzny

Sukces naszych uczennic w powiatowym konkursie historyczno-fotograficznym.

Uczniowie klas IV - VIII pod opieka p. B. Bednarczyk uczestniczyli w powiatowym konkursie historyczno-fotograficznym " Miejsca Pamięci Narodowej w naszym mieście i regionie". Najpierw odbył się etap szkolnym, podczas którego wybrano najlepsze prace:

Grand Prix zdobyła Amelka Zembik

I miejsce - Zuzia Bajor ; Julia Matwin

II miejsce - Dorota Cichoń; Nadia Bożek; Weronika Kasperek

III miejsce - Weronika Zbroszczyk Wyrożnienia: Natalia Micuła, Dominika Dudek, Martyna Pośpiech, Natalia Łakomy, Natalia Andryszczak

W etapie powiatowym :

I miejsce - Amelka Zembik

II miejsce - Nadia Bożek

Wszystkim GRATULUJEMY i zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej.


 

Konkurs Moja Niepodległa

Uczeń Koła Regionalnego - Jakub Lewandowski odebrał dziś w IX LO im. K.C.Norwida nagrodę za I miejsce w powiatowym konkursie historyczno - informatycznym na prezentacje multimedialną pt.:"Moja Niepodległa". Gratulujemy i zapraszamy na prezentację prac Kuby 20 listopada o godz. 11.00 do świetlicy szkolnej.

 

 

Fundacja Adullam

W dniu 6.11.2018r. klasa VI rozpoczęła program zajęć profilaktycznych prowadzony przez Fundację Chrześcijańską Adullam w ramach współpracy z Naszą szkołą. Koordynatorem tego projektu jest nauczyciel Arkadiusz Kluba. Tego dnia odbyła się wizyta młodzieży w Fundacji, zapoznanie się z działalnością placówki, wolontariat - co to jest i na czym polega, emocje i uczucia - wpływ emocji na nasze zachowania i wybory, organizacja wolnego czasu. Termin realizacji programu przewidziany jest na cały rok szkolny. Uczniowie spotkali się również z pedagogami Streetworkingu (pracy prowadzonej na ulicy, pedagogika ulicy) , która stanowi przykład metody „outreach” (wyjście - sięganie - poza - do), czyli pracy poza instytucjami. Jest to innowacyjna forma pracy socjalnej, która stała się ostatnio popularną w zinstytucjonalizowanej pomocy państwa nad osobami zmarginalizowanymi. Metoda ta, poprzez swoje zindywidualizowanie, ukierunkowanie na zasoby i potrzeby człowieka , a także elastyczność i niezinstytucjonalizowanie, umożliwia pomaganie ludziom dotychczas izolowanym, odtrącanym i niezauważanym. Pozwala na docieranie ze wsparciem do wielu grup społecznych.

Tekst i zdjęcia : Arkadiusz Kluba