Znajdź w naszej witrynie
Projekty w realizacji

W naszej szkole jest realizowany projekt pn. „Indywidualizacja nauczania początkowego w Częstochowie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt rządowy "Radosna Szkoła"

Narodowy Program Rozwoju Sportu - Polski Sport 2024

Program szkolny REBA

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Statystyka
Użytkowników : 30
Artykułów : 658
Odsłon : 473174

stat4u

EnglishFrenchGermanItalianJapanesePolishRussianSpanishHebrewLithuanianSlovakIrish

Kolorowy dzień

,, Kolorowy dzień”

25 października samorząd szkolny zorganizował kolorowy dzień. Tym razem chętni uczniowie oraz nauczyciele ubierali się na pomarańczowo. Dziękujemy za udział w zabawie.


 

Szkoła pamięta

,, SZKOŁA PAMIĘTA”

Nasza szkoła dołączyła do akcji ,, SZKOŁA PAMIĘTA”. Wspominaliśmy tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

25 października 2019 reprezentanci klas V-VIII wraz z opiekunami: p. Beatą Ostaszewską oraz p. Anetą Kot udali się na Plac Katyński, gdzie zapalili znicz i oddali hołd poległym w ZSRR z regionu częstochowskiego oraz zmarłym w katastrofie w Smoleńsku. Następnie spotkali się z p. Marianem Troszczyńskim, który opowiedział o p. Marii Kostrzewskiej i zaprowadził nas na jej grób, który jest na cmentarzu Kule. Uczniowie zapalili również znicze na zapomnianych grobach dzieci oraz na grobach nieznanych żołnierzy.


 

Zgadnij kim jestem

Z okazji Święta Edukacji Narodowej opiekunowie samorządu szkolnego zorganizowali zabawę dla uczniów,, Zgadnij kim jestem" polegająca na rozpoznawaniu nauczycieli po ich zdjęciach  z  dzieciństwa. Wszystkim uczniom dziękujemy za wspólną zabawę.

 

Pasowanie

 

25 października 2019r uczniowie klasy pierwszej zostali włączeni do braci uczniowskiej naszej szkoły. Pod okiem wychowawcy p. Agnieszki Klimczyk zaprezentowali część artystyczną i oczywiście poloneza. Starsi uczniowie naszej szkoły przeprowadzili liczne egzaminy naszym pierwszakom. Zdali je śpiewająco...  Uroczystego pasowania na pierwszaka dokonała pani vice dyrektor Bogusława Ciszewska. Następnie uczniom zostały wręczone dyplomy i rożki obfitości .
foto i tekst:   Agnieszka Klimczyk i Joanna Skibińska