Znajdź w naszej witrynie
Projekty w realizacji

W naszej szkole jest realizowany projekt pn. „Indywidualizacja nauczania początkowego w Częstochowie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt rządowy "Radosna Szkoła"

Narodowy Program Rozwoju Sportu - Polski Sport 2024

Program szkolny REBA

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Statystyka
Użytkowników : 30
Artykułów : 674
Odsłon : 485698

stat4u

EnglishFrenchGermanItalianJapanesePolishRussianSpanishHebrewLithuanianSlovakIrish

Dzień brązowy

,, Kolorowy dzień”


29 listopada był naszym kolejnym Kolorowym Dniem. Tym razem był to kolor brązowy. Co on oznacza?

Brązowy należy do kolorów ciepłych i przywołuje na myśl barwy naturalne związane z przyrodą. Jest kolorem ziemi, drzew, drewna, tak więc tego wszystkiego co dała nam natura. Kojarzy się nam ze spokojem, harmonią i równowagą.

Wszystkim życzymy dużo spokoju!!!

Samorząd Szkolny.

 


 

Dzień Czekolady

Dzień 21.11.2019 został ogłoszony w naszej szkole Dniem czekolady. Samorząd szkolny przygotował zabawę ,, Słodki los" podczas, której uczniowie poszukiwali ukrytych jajek z kuponem, którego można było wymienić na słodki baton. Na trzeciej godzinie lekcyjnej uczniowie poznali historię i wartości odżywcze czekolady oraz delektowali się jej smakiem.
Gorzka czekolada jest źródłem wielu cennych składników i ma pozytywny wpływ na organizm człowieka.

Dziękujemy za udział w poszukiwaniach!


 

Góra grosza

W naszej szkole od piątku rozpoczęła się akcja
,,Góra Grosza " Serdecznie zapraszamy do zbiórki naszych uczniów.  Zbiórka potrawa do 2.01.2020

  

Warsztaty

14 listopada 2019 r. w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się warsztaty: „Warto jest mówić do rzeczy, ale dobrze jest też mówić do ludzi”, prowadzone przez Malwinę Kożurno (lektorka, która towarzyszy zawsze podczas spotkań czytelniczych znanej pisarce Renacie Piątkowskiej, czytając fragmenty jej utworów). Celem warsztatów była poprawa dykcji, wyrazistości mowy, lepszy  odbiór wypowiedzi i wizerunku mówcy. Po interesującej części teoretycznej, przyszedł czas na równie ciekawe ćwiczenia praktyczne, usprawniające aparat mowy. Uczniowie klasy VII A, uczestniczący w tych warsztatach nie nudzili się ani przez chwilę, wykonując m.in. ćwiczenia oddechowe, bawiąc się samogłoskami, a na sam koniec czytając wierszyki łamiące języki. Udział w tych zajęciach pozwolił nie tylko poszerzyć wiedzę i poprawić technikę mówienia, był także formą bardzo przyjemnego, pełnego humoru spędzenia czasu.