Kilka chwil przed rozpoczęciem uroczystości

20 listopad 2009

W godzinach rannych byliśmy już gotowi by świętować nasz jubileusz. Szkoła była odświętnie przystrojona. Korytarze udekorowane były kwiatami i pracami plastycznymi uczniów. W sali nr 2 przygotowana została okolicznościowa wystawa historyczna. Na wystawie umieściliśmy szkolne pamiątki historyczne (dokumenty, świadectwa szkolne, pamiątki po nauczycielach), kroniki szkolne, zdjęcia z różnych wydarzeń szkolnych, najstarsze książki z naszej szkolnej biblioteki. Jednym z najciekawszych eksponatów jest obozowy pasiak p. Marii Kostrzewskiej, który wystawiony został w specjalnej gablocie.  Najważniejszym dokumentem znajdującym się w tej ekspozycji jest kopia aktu nadania szkole imienia św. Stanisława Kostki z grudnia 1926 roku.

W korytarzu na parterze umieszczony został obraz naszego Patrona - św. Stanisława Kostki oraz jego życiorys i tablica z rysem historycznym szkoły. W korytarzu prowadzącym do sali gimnastycznej zawiesiliśmy ogromny obraz przedstawiający naszą szkołę, namalowany przez p. Małgorzatę Ujmę. Sala gimnastyczna pięknie udekorowana czekała gotowa na przybycie dziatwy szkolnej oraz gości i rozpoczęcie uroczystej akademii. W tym czasie trwała już jubileuszowa msza święta w kościele parafialnym. Na kilkadziesiąt minut przed uroczystą akademią, jeszcze niektórzy z nas mieli chwilę na relaks i odprężenie, by potem zająć swoje stanowiska.

Free DHTML scripts provided by
Dynamic Drive